EEF-CD1C2R2R
Mfr.Part #
EEF-CD1C2R2R
Datasheet
EEF-CD1C2R2R
Description
CAP ALUM POLY 2.2UF 20% 16V SMD
Stock
138
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
110mOhm
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V
Datasheets
EEF-CD1C2R2R
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
    CAP ALUM POLY 120UF 20% 20V SMD